Usterki w samochodzie nie warte inwestycji

7 części samochodowych, w które nie warto inwestować w starszych samochodach

Niektóre problemy z częściami samochodowymi mogą nie być warte naprawy , gdy wykazują oznaki zniszczenia. Szczególnie, jeśli mówimy o starszym i wysłużonym samochodzie. Może okazać się, że jedyne miejsce, gdzie się nada to złomowisko.

Jak by to było odmalowywać popękane ściany w swoim domu co dwa miesiące? Wprost frustrujące, prawda? To ten sam rodzaj frustracji, na który narażamy się, naprawiając niektóre uszkodzone części samochodowe . Wszyscy wiedzą, że gdy pękną ci ściany, lepiej usunąć i zbudować od zera. To jest ta sama perspektywa, którą powinniśmy mieć w przypadku niektórych części samochodowych .

Niektóre naprawy po prostu nie są tego warte! A jeśli zdecydujesz się być upartym i oszczędnym, przekonasz się, że na dłuższą metę wydasz znacznie więcej. 

Może nie wiedziałeś, kiedy się „poddawać”. Niestety nie stanowi to problemu wyłącznie dla kilku właścicieli samochodów. W tym artykule uczymy rozpoznawać oznaki, że naprawa części samochodowej  nie będzie praktycznym rozwiązaniem. 

Niektóre problemy z częściami samochodowymi nie warte naprawy

1. Wygięta rama

Rama pojazdu utrzymuje razem wszystkie pozostałe części pojazdu. Kiedy twój samochód otrzyma uderzenie, które ma wpływ na jego kształt, istnieje duże prawdopodobieństwo, że rama pojazdu ulegnie zmianie w równowadze. Uporządkowanie samochodu wymagałoby fachowej uwagi i niezmiennie kosztowałoby dużo pieniędzy.

Poza kosztami finansowymi, stres i obciążenie ramy pojazdu może osłabić jego integralność strukturalną. Z czasem może to spowodować więcej problemów dla pojazdu, nawet po zakończeniu wstępnej naprawy.

Jeśli kiedykolwiek twoja rama się wygnie, potraktuj to jako czerwoną flagę. Prawdopodobnie lepiej  sprzedać samochód na części .

2. Wadliwa skrzynia biegów

Zła skrzynia biegów to jeden problem z częściami samochodowymi , który sprawi, że samochód stanie się bezużyteczny. Często nie będziesz świadomy, że Twój pojazd ma uszkodzoną skrzynię biegów, dopóki nie pozostawi Cię na środku drogi i nastąpi konieczność odwiezienia samochodu do warsztatu. Od holowania samochodu do warsztatu po naprawę iw większości przypadków wymianę układu skrzyni biegów są bardzo drogie.

Oto główna wada: nawet po udanej wymianie skrzyni biegów może nigdy nie być tak wydajna, jak kiedyś. Zamiast wydawać fortunę na naprawę uszkodzonych części samochodowych, które mogą być idealne lub nie, może nadszedł czas, aby pozbyć się samochodu.

3. Naprawa lub doładowanie klimatyzacji

Czy zauważyłeś, że wielu właścicieli samochodów pomija potrzebę naprawy klimatyzacji? Dzieje się tak dlatego, że najczęściej naprawa jest skandalicznie droga. Co bardziej frustrujące, jest to problem ciągły – jest to jeden  problem z częściami samochodowymi , który, gdy zaczyna się pojawiać, nigdy nie przestaje się powtarzać.

Naprawa klimatyzacji kosztuje, samo doładowanie jest drogie, nie mówiąc już o sytuacjach, w których niezbędna jest wymiana niektórych podzeskpołów.

Naprawa wszystkiego, co jest związane z klimatyzacją, to strata pieniędzy. Lepiej zacznij cieszyć się darem natury — naturalnym powietrzem — w swoim starym samochodzie. Następnie zbierz pieniądze, które w innym przypadku zainwestowałeś w naprawy i zaoszczędź je na zakup nowego samochodu.

4. Wydmuchana uszczelka głowicy

Wyobraź sobie mieszanie oleju i wody – niemożliwe! Kiedy uszczelka pod głowicą silnika jest przepalona, ​​proces spalania w silniku zostaje zatrzymany, ponieważ olej silnikowy i płyn chłodzący (woda) mieszają się w komorze spalania. Powoduje to obłoki dymu podążające za tobą podczas jazdy. 

Naprawa uszczelki głowicy silnika może być ciężką pracą, nawet dla najbardziej doświadczonych techników. Jeśli zdecydujesz się rozpocząć naprawę tego problemu z częścią samochodową , lepiej bądź przygotowany na wszystkie problemy, które mogą wyniknąć. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli naprawisz uszczelkę, wkrótce pojawią się inne problemy z silnikiem. 

5. Główne problemy z okablowaniem

Okablowanie twojego samochodu jest jak sznurki świątecznych lampek owiniętych wokół drzewa. Dlatego w momencie wystąpienia usterki ustalenie przyczyny może zająć dużo czasu. Okablowanie to nie tylko pasmo, ale irytujący szereg przewodów połączonych ciasno ze sobą i poprowadzonych w całym pojeździe, aby wszystko działało. Jeśli jeden przewód ulegnie zepsuciu gdzieś wzdłuż linii, najprawdopodobniej zostanie wymienione całe okablowanie, co nie jest tanim procesem.

6. Rozładowana bateria hybrydowa

Samochód hybrydowy to radość z. Gdy Twoja e-jazda zjeżdża z parkingu, czujesz się jak król. Ale z biegiem czasu samochody hybrydowe mogą stać się dość kosztownym ciężarem do przenoszenia. Pomysł wymiany uszkodzonego akumulatora hybrydowego jest czasochłonny, kosztowny i najczęściej wymaga usunięcia większości wnętrza samochodu. Powoduje to zawsze ponowną kalibrację istotnych części elektrycznych pojazdu, co najczęściej skutkuje kolejną usterką.

7. Zardzewiałe części samochodowe

Kiedy części pojazdu decydują się na opuszczenie silnika z powodu rdzewienia, przemalowanie i łatanie nie mogą uratować zmarłego przed śmiercią. Szczególnie starsze samochody mają tendencję do szybszego rdzewienia, ponieważ korozja powierzchniowa wdziera się w panele i ściany, podczas gdy układ wydechowy i zbiorniki są obciążone brudem drogowym pod spodem. 

Kiedy twój samochód ma dużą część uszkodzoną na skutek korozji wzdłuż szyn ramy, przypomina to, że twój samochód jest stary i być może nadszedł czas, aby to zmienić. Nie myśl o naprawie kilku uszkodzonych części samochodowych , to zajmie więcej.  

Podsumowanie

Problemy  i awarie części samochodowych są różnego rodzaju i mają różne przyczyny. Niektóre z nich są zwodniczo drogie w realizacji. Jako właściciel samochodu musisz zostać detektywem, ekspertem w wykrywaniu złodziei pieniędzy. Musisz wiedzieć, kiedy można wydać na naprawy, a kiedy problem z częścią samochodową nie jest wart naprawy . 

Zobacz także: