Skup samochodów za gotówkę

Dlaczego warto kupować samochód pod koniec roku?

Koniec roku kalendarzowego może być świetnym czasem, aby uzyskać ofertę na nowy lub używany samochód. Jest w tym jednak coś więcej niż tylko spacer po salonie w sylwestra. Uzyskanie najniższej możliwej ceny wymaga planowania, przygotowania i pewnych informacji poufnych.

Kluczem jest zrozumienie, w jaki sposób dealerzy samochodowi motywują swoich sprzedawców (a także w jaki sposób producenci motywują dealerów).

Uzbrojony w tę wiedzę, będziesz mógł zaplanować swoje wizyty i zakupy, aby jak najlepiej wykorzystać oferowane rabaty, bonusy i zachęty.


1) Zrozum motywację dealera do sprzedaży samochodów

Dobrzy sprzedawcy są z natury konkurencyjni i bardzo zmotywowani do osiągania swoich celów. Dlatego producenci samochodów wyznaczają dealerom cele dotyczące sprzedaży miesięcznej, kwartalnej i rocznej. Trafienie w te liczby oznacza premie i nagrody dla najlepszych graczy. Jako doświadczony nabywca samochodów możesz wykorzystać te informacje na swoją korzyść.

Jeśli sprzedając ci samochód, który chcesz, zbliżysz się do nich lub zepchniesz ich do celu, będą bardzo zmotywowani do czynienia. Dlatego ostatnie dni każdego miesiąca to dobry czas na zakupy, koniec kwartału jest lepszy, a najlepiej koniec roku.

Oczywiście, jeśli osiągnęli już swoje cele, kiedy wejdziesz, będą szczęśliwi, że wrócisz w przyszłym miesiącu. To jeden z powodów, by nie czekać do ostatniego dnia roku.

2) Rozpocznij wcześniej proces zakupu samochodu

Dealerzy są tradycyjnie wolniejsi przez kilka pierwszych tygodni przed Bożym Narodzeniem. Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem robią się bardziej zajęci, ponieważ ludzie nie mają pracy i mają czas na zakupy samochodowe. To sprawia, że ​​sprzedawcy mają mniej czasu na Ciebie i mogą być zbyt zajęci, aby zorganizować jazdę próbną.

Zamiast oczekiwać, że ruszą czerwony dywan, kiedy pojawisz się 31 grudnia, zrób wcześniej rozeznanie i zawęź poszukiwania idealnego pojazdu. Obejmuje to wykonywanie wszelkich jazd próbnych.

3) Bądź elastyczny w tym, czego szukasz

Nigdy nie dostaniesz świetnej oferty na samochód, który jest popularny wśród konsumentów i dobrze się sprzedaje. Nawet jeśli uważasz, że jest za drogi, wkrótce pojawi się inny kupujący, który jest gotów zapłacić cenę. Ale jeśli nie jesteś wybredny, jeśli chodzi o posiadanie najnowszej, najmodniejszej jazdy, pod koniec roku możesz skorzystać z okazji.

Zdobycie absolutnie najniższej ceny zwykle oznacza, że ​​wybierasz pojazd z roku modelowego, a nie nowy model. (Oznacza to odjazd w modelu 2020, a nie 2021, które dealer zaczął otrzymywać z fabryki około sierpnia).

Jeśli planujesz utrzymać samochód przez kilka lat i nie martwisz się o najnowszą stylizację lub funkcje, może to być dobra opcja. Jest jednak trochę „uderzenia” amortyzacji, jeśli zmienisz to po zaledwie dwóch lub trzech latach. Prawdopodobnie będziesz mieć również ograniczoną liczbę opcji kolorów i przycinania do wyboru.

Nawet jeśli chcesz nowego modelu, bycie elastycznym może się opłacić. Dealerzy mogą mieć samochody z pakietami wykończenia lub schematami kolorów, które po prostu nie działały. Kiedy sprzedawca wyczuje, że jesteś kupującym „wartościowym”, może zasugerować, abyś na nie spojrzał. Jeśli chcesz dużo, nie odmawiaj zbyt szybko.

4) Zrób zakupy online?

W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby włóczyć się po dealerach w poszukiwaniu tego „idealnego” samochodu, a koniec roku i tak jest zwykle okropny. (Zawsze patrzenie na samochody przy sztucznym oświetleniu jest złym pomysłem, ponieważ zmienia to sposób, w jaki pojawiają się kolory.)

Zamiast tego poznaj swoje możliwości w zaciszu swojego domu lub biura. Kiedy zawęzisz go do jednego lub kilku pojazdów, zacznij szukać, co jest dostępne. Większość dealerów ma nawet swoje zapasy online, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy mają dokładnie taki pojazd, jaki chcesz.

5) Sprawdź raport historii używanego samochodu

Ta wskazówka jest skierowana w szczególności do kupujących samochody używane. Chociaż pięć powyższych wskazówek dotyczy zakupu nowego lub używanego samochodu, samochody używane częściej ulegają wypadkom i mają ukryte problemy, takie jak szkody powodziowe. Dlatego każdy używany samochód, który chcesz kupić, powinien zostać sprawdzony przez niezależnego certyfikowanego mechanika i sporządzić raport z historii każdego pojazdu, którym jesteś bardzo zainteresowany.


6) Użyj konkurencji między dealerami, aby uzyskać najlepszą cenę

Uzyskaj wyceny od wielu dealerów. Niektórzy mogą mieć dostęp do rabatów i zachęt, z którymi inni nie mogą się równać. Ewentualnie niektórzy mogą chcieć obniżyć swoją prowizję, zwłaszcza jeśli pomoże im to osiągnąć cele na koniec roku.

Nie bój się grać ceną jednego krupiera przeciwko ofercie innego krupiera. Mówimy o twoich ciężko zarobionych pieniądzach!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat strategii i technik korzystania z Internetu na swoją korzyść. Przeczytaj mój artykuł o tym, jak używać poczty e-mail do negocjacji z dealerami online . Udostępniam nawet kilka przykładowych szablonów wiadomości e-mail do wykorzystania.

7) Jazda próbna, jazda próbna, jazda próbna

Zawsze, przed dokonaniem ostatecznego wyboru , przeprowadź jazdę próbną pojazdem lub pojazdami, które Cię interesują. Przymierzasz buty lub spodnie, zanim je kupisz, prawda?

Wbrew powszechnemu przekonaniu. Nie możesz zwrócić samochodu tylko dlatego, że uznasz, że mu się nie podoba, więc jazda próbna pomaga uniknąć kosztownego błędu. Bądź otwarty na pomysł prowadzenia czegoś innego, jeśli sprzedawca to zasugeruje. Możliwe, że mogą zaoferować lepszą ofertę na alternatywę.

Zadzwoń z wyprzedzeniem i poinformuj ich, że chcesz przyjechać i przetestować określoną markę i model pojazdu. Powiedz im, że zawęziłeś wyszukiwanie i chcesz prowadzić samochód, aby podjąć lepszą decyzję, który z nich chcesz mieć. Musisz też dać im znać, że nie kupisz samochodu i nie zajmiesz im dużo czasu. Sprzedawca doceni Twoją uczciwość.

Pamiętaj, że sprzedawca samochodów, jeśli są dobre, nadal będzie cię atakować. A może nawet menedżer przyjdzie i porozmawia z tobą. Nie denerwuj się, oni po prostu wykonują swoją pracę. Daj im znać swoje powody i trzymaj się broni, masz plan i się go trzymasz.

8) Uzyskaj wstępną zgodę na finansowanie (i sprawdź ubezpieczenie)

Nie próbuj organizować finansowania samochodu w salonie. Potrzeba czasu, a jeśli Twój kredyt nie jest doskonały, możesz doznać nieprzyjemnego szoku. Zamiast tego porozmawiaj wcześniej ze swoim bankiem lub unią kredytową, aby wiedzieć, ile możesz pożyczyć i jakie oprocentowanie zostanie naliczone. Posiadanie wstępnie zatwierdzonej pożyczki samochodowej wyrówna szanse podczas spotkania z kierownikiem finansowym. Jeśli chcą zarobić na Twój biznes finansowy, muszą albo dopasować się do aktualnej stopy procentowej, albo, jeszcze lepiej, ją pobić.

Rozsądne jest również ustalenie, ile będzie kosztowało ubezpieczenie nowego samochodu. Zwłaszcza jeśli masz w domu nastoletnich kierowców, może się okazać, że podskakuje (lub, co mniej prawdopodobne, spada). Najgorszą rzeczą na świecie jest stwierdzenie, że miesięczna opłata składki jest wyższa niż rzeczywista opłata za samochód po zakupie pojazdu.

Zobacz także: