Kupowanie samochodu? Na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej

Większość nabywców samochodów nie robi więcej niż najbardziej pobieżna jazda próbna nowymi lub używanymi samochodami. Jednak przy tak wielu nowych technologiach i funkcjach we współczesnych samochodach i ciężarówkach dokładna jazda próbna jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Według sondażu przeprowadzonego przez Cox Automotive tylko 32 procent konsumentów wie dokładnie, jakiego pojazdu chcą, kiedy zaczynają kupować samochód. Ale 55 procent jeździ próbnie tylko jednym pojazdem — tym, który ostatecznie kupują. Prawdopodobnie przymierzysz więcej niż jedną parę butów lub czapek, nawet jeśli mają Twój rozmiar i wiesz, która jest lepsza dla Ciebie.

Wiele osób myśli: „Hej, ten samochód jest nowy. Jeżdżę starym samochodem. Tak naprawdę nie muszę sprawdzać nowego samochodu. Wszystko się dzieje być lepszym niż to, czym aktualnie jeżdżę. Więc nie testują go”.

Ale powinni. Przeciętny samochód na drogach ma ponad 10 lat. Technologia znacznie się zmieniła w ciągu ostatniej dekady, więc wiele funkcji tego nowego pojazdu może być nieznanych. Rzeczy takie jak wspomaganie jazdy, utrzymywanie pasa ruchu i wspomaganie skrętu nie istniały jeszcze kilka lat temu.

Powinieneś się upewnić, że jest to samochód, którego chcesz, ponieważ to samochód, który zamierzasz kupić. Wydasz na niego dużo pieniędzy,

Podczas prowadzenia samochodu zwracaj uwagę na takie rzeczy, jak układ kierowniczy w dłoniach, odczucia pojazdu podczas skręcania i reakcje hamulców/

Najważniejsze jest to, że powinieneś czerpać przyjemność z tego doświadczenia.

Wskazówki dotyczące jazdy próbnej

 1. Odrób swoją pracę domową. Jaki typ samochodu pasuje do Twojego stylu życia? Możesz nie chcieć Lamborghini na 50-kilometrową podróż w obie strony.
 2. Umów się na spotkanie z dealerem samochodowym. Właściwie zaplanuj kilka spotkań tego samego dnia. To zmusi cię do prowadzenia kilku samochodów i daje uzasadnioną wymówkę do opuszczenia salonu.
 3. Zrób listę samochodów i funkcji oraz sprawdź różne strony internetowe konsumentów, aby znaleźć najnowsze recenzje samochodów. Może spadła jakość Twojej ukochanej marki.
 4. Wybierz dzień przeznaczony wyłącznie na jazdę próbną. Nie kupuj samochodu w dniu jazdy próbnej. Zapach nowego samochodu może działać odurzająco.
 5. Zrób listę kontrolną. Raporty konsumenckie zawierają listę kontrolną , na co zwracać uwagę i o czym myśleć podczas jazdy testowej.
 6. Przyprowadź kumpla. Gdy wejdziesz do salonu, celem sprzedawcy jest nakłonienie Cię do zakupu samochodu. Przyjaciel może sprawić, że będziesz przy zdrowych zmysłach i skupieniu. Ponadto, jeśli masz fotelik samochodowy lub rower, weź go ze sobą, aby wiedzieć, jak łatwo jest umieścić ładunek i pasażera w samochodzie.
 7. Komfort to podstawa. Czy możesz łatwo wsiadać i wysiadać? Czy rzeczywiście pasujesz do siedzenia? Pomyśl o swoim samochodzie i nadwoziu w przyszłości. Ten czerwony samochód sportowy może teraz wyglądać uroczo, ale czy będziesz w stanie wsiąść i wysiąść za, powiedzmy, 5 lat?
 8. Przynieś własne kserokopie prawa jazdy. Aby przeprowadzić jazdę próbną, większość dealerów skopiuje Twoje prawo jazdy. Przynieś własną kopię, poproś o zwrot dokumentów i zniszcz kopie. Kradzież tożsamości wokół pojazdów rośnie.
 9. Obejdź samochód. Sprawdź, czy nie ma rys, rdzy, brakujących elementów itp. nawet w nowym samochodzie. Pojazdy mogą zostać uszkodzone podczas transportu (i jazd próbnych), więc bądź ostrożny.
 10. Sprawdź technologię. Czy możesz łatwo sparować telefon z Bluetooth? Czy wiesz, co oznaczają wszystkie dźwięki?
 11. Jakie jest paliwo? Poznaj oszczędność paliwa. Czy pojazd bierze benzynę w większym stopniu niż powinien lub wymaga specjalnej konserwacji?
 12. Prowadź samochód. Jeśli większość dojazdów odbywa się autostradą, spróbuj też przejechać wyboistą drogą lub torami kolejowymi, aby sprawdzić, jak jeździ.

Zobacz także: