Skup samochodów za gotówkę

8 wskazówek, co zrobić przed transportem samochodu do nowego miejsca

Jeśli chcesz, aby Twój samochód został przeniesiony ze starego do nowego domu, będziesz musiał współpracować z zajmującą się transportem samochodów. Jeśli nie ma możliwości przejazdu tym samochodem w nowe miejsce, ze względu na długość trasy, brak dodatkowego kierowcy pod ręką, czy jakichkolwiek innych przyczyn, możesz korzystać z profesjonalnych usług transportowych.

Firma zajmująca się transportem samochodów

Zajmą się transportem Twoich pojazdów. Jednak firmy te nie dowożą Twojego samochodu do nowego domu i nie parkują go na podjeździe.

Zamiast tego, Twój samochód jest ładowany na ciężarówkę czy lawetę przewożącą wiele samochodów i dostarczany do Twojego nowego miejsca zamieszkania lub regionalnego magazynu firmy transportowej.

Przygotowanie samochodu do wysyłki

Aby Twój pojazd dotarł zgodnie z oczekiwaniami, ważne jest, aby przygotować go do wysyłki. Oto osiem rzeczy, które musisz zrobić, zanim Twój samochód zostanie odebrany przez firmę przewozową.

1. Umyj swój samochód

Brud i kurz mogą łatwo ukryć wgniecenia, zadrapania i wgniecenia. Zanim zlecisz firmie transportowej odbiór pojazdu, umyj go dokładnie.

Mając czysty samochód, będziesz mógł lepiej zauważyć wszelkie możliwe uszkodzenia spowodowane procesem wysyłki, gdy dotrze on do miejsca przeznaczenia.

2. Wyczyść wnętrze samochodu

Podczas transportu pojazd może zostać lekko potrącony. Aby uniknąć rzucania przedmiotami wewnątrz samochodu, wyczyść wnętrze i usuń wszystko, co nie jest zabezpieczone. Obejmuje to odświeżacze powietrza i zapasową zmianę.

Usuń również całą elektronikę i obsługujące ją kable/ładowarki.

3. Wyłącz alarm

Wydaje się oczywiste, ale aby nie zrobić wroga kierowcy ciężarówki, upewnij się, że wyłączyłeś wszystkie systemy alarmowe, które może mieć Twój pojazd.

4. Nie tankuj

Twój pojazd jest transportowany, a nie prowadzony, więc nie ma potrzeby tankowania przed załadunkiem.

Ponadto posiadanie pełnego baku benzyny sprawia, że ​​Twój samochód jest cięższy. Dodatkowa waga może dodać i zagrozić przesyłce.

Przygotowując pojazd do transportu, pozostaw w zbiorniku jak najmniej paliwa.

5. Sprawdź, czy nie ma wycieków

Zanim Twój samochód lub ciężarówka zostanie załadowany na ciężarówkę, sprawdź podwozie pod kątem widocznych wycieków. Jeśli Twój pojazd ma agresywny wyciek, firma transportowa może odmówić naprawy.

Jeśli zauważysz wyciek, upewnij się, że naprawiłeś go przed przeprowadzką.

Przecież nie chciałbyś, żeby z pojazdu nad tobą kapał olej lub płyn przekładniowy po całym samochodzie , prawda?

6. Sprawdź ciśnienie w oponach

Niedostatecznie lub nadmiernie napompowane opony są tak samo ryzykowne w transporcie, jak na drodze. Nieprawidłowe napompowanie opon może zwiększyć ryzyko uszkodzenia opony.

Uszkodzenia opon najprawdopodobniej wystąpią podczas załadunku i rozładunku, ale jeśli opony są odpowiednio napompowane, nie będziesz mieć problemu.

7. Usuń niestandardowe akcesoria

Aby zapobiec ryzyku uszkodzenia spojlera samochodowego i innych specjalnych akcesoriów podczas transportu ze względu na ich dziwny rozmiar, należy usunąć wszelkie niestandardowe części lub akcesoria przed załadowaniem pojazdu na ciężarówkę.

8. Zablokuj samochód

Gdy Twój pojazd zostanie załadowany na ciężarówkę do transportu samochodów, nie ma powodu, aby był otwierany, dopóki nie zostanie dostarczony.

Zablokuj wszystko, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży podczas transportu.

Zobacz także: