Kiedy nie warto naprawiać samochodu?

Czy wiesz, jakie są prawdziwe koszty posiadania starszego pojazdu? Większość ludzi nie. Teoretycznie posiadanie starszego pojazdu, który się opłaca, jest mniej kosztowne, ale należy wziąć pod uwagę wiele ukrytych kosztów. Kiedy koszty naprawy przewyższają korzyści wynikające z posiadania, być może nadszedł czas na sprzedaż samochodu . Chociaż istnieją korzyści dla obu stron, czy warto naprawić Twój samochód?

Kiedy naprawa samochodu kosztuje więcej niż samochód jest wart

Kiedy powinieneś sprzedać swój samochód? Ta decyzja zależy od Twojej sytuacji finansowej, wartości Twojego pojazdu i jego bezpieczeństwa. Twoje finanse mogą być w porządku, ale jeden z głównych elementów mechanicznych twojego samochodu lub ciężarówki znika i twoje finanse mogą być zagrożone. Twój spokój w odniesieniu do bezpieczeństwa używanego pojazdu o dużym przebiegu jest również ważnym czynnikiem. Dlatego sprzedaż samochodu może być trudną decyzją. Zakup nowego, w pełni załadowanego pojazdu będzie kosztował dużo pieniędzy, ale jakie są realne koszty utrzymania starego samochodu? Przyjrzyjmy się szczegółom, aby dowiedzieć się, czy należy naprawić, czy sprzedać swój samochód.

Koszty naprawy samochodu: im starszy samochód, tym wyższe miesięczne koszty naprawy samochodu. Chociaż naprawa starych samochodów generalnie kosztuje mniej niż miesięczna opłata (gdy uśredniana jest w ciągu 12 miesięcy lub więcej), nadal mogą być dość drogie – w zależności od typu pojazdu lub rodzaju naprawy. Jeśli Twój samochód całkowicie się opłacił, a naprawy są wykonywane tylko raz lub dwa razy w roku, możesz wytrzymać trochę dłużej. Jeśli masz miesięczne płatności i częste naprawy samochodu, sprzedaż pojazdu może w rzeczywistości zaoszczędzić pieniądze. W każdym razie, jeśli naprawy przekraczają połowę wartości twojego samochodu, prawdopodobnie nadszedł czas na modernizację.

Amortyzacja pojazdu: Chociaż ten koszt nie wychodzi od razu z Twojej kieszeni, na dłuższą metę będzie Cię kosztować całkiem sporo. Amortyzacja samochodu jest najdroższym kosztem posiadania pojazdu i podkrada się do Ciebie, ponieważ nie pochodzi z Twojej miesięcznej płatności. Podczas gdy amortyzacja jest bardziej stroma w przypadku nowszych pojazdów, każdy samochód młodszy niż 10 lat nadal podlega dużym kosztom amortyzacji.

Bezpieczeństwo pojazdu: Wiele starszych pojazdów nie jest zgodnych z dzisiejszymi normami bezpieczeństwa. W rzeczywistości normy bezpieczeństwa całkowicie ewoluowały w ciągu ostatnich 10 lat. W badaniu przeprowadzonym przez Departament Transportu USA odkryli, że istnieje znacząca korelacja między wiekiem pojazdu a śmiertelnością. Nawet ośmioletni pojazd może zwiększyć prawdopodobieństwo śmiertelnego wypadku o prawie 20%. Przy większych przebiegach pojawia się ryzyko awarii mechanicznej. Spójrzmy prawdzie w oczy, układy zapobiegające blokowaniu kół podczas hamowania, asystent centrowania na pasie ruchu i technologia Bluetooth bez użycia rąk — nowoczesne samochody nigdy nie były bezpieczniejsze.

Twój spokój ducha: Jeśli Twój pojazd ciągle zbiera odgłosy z nietypowych miejsc lub zmusza Cię do zgadywania, kiedy zacznie się ruszać, albo przypadkowo zatrzymuje się w korku – czas sprzedać swój samochód. Twój pojazd powinien być zarówno niezawodny, jak i bezpieczny. Jeśli odmawiasz modlitwę za każdym razem, gdy włączasz zapłon i obawiasz się, że w każdej chwili Twój samochód może się zepsuć, prawdopodobnie nadszedł czas na modernizację. Nie pozwól, aby samochód lub ciężarówka podejmowały decyzję za Ciebie, o wiele lepiej jest podjąć decyzję, zanim samochód pozostawi Cię unieruchomioną na autostradzie lub w obskurnej okolicy w nocy.

Zobacz także: